אודות

בכמה מילים

המרכז לטיפוח יזמות – מט"י ירושלים – נוסד בשנת 1991 במטרה להביא לצמיחה כלכלית, לפיתוח העיר והרחבת אפשרויות התעסוקה בירושלים, לכלל האוכלוסיות המרכיבות את הפסיפס הייחודי של העיר. פעילותו העיקרית של מט"י היא יצירת מקומות עבודה חדשים על ידי סיוע בהקמה והרחבה של עסקים קטנים ובינוניים. כפועל יוצא, מט"י ירושלים מפעיל תוכניות הנותנות מענה ייעודי תוך הבנת צרכי האוכלוסיות השונות: תוכנית "מעלו"ת" מיועדת לעולים חדשים דוברי שפות שונות ולתושבים חוזרים. תוכניות מיוחדות מופעלות למען האוכלוסייה החרדית. שלוחת מט"י במזרח העיר פועלת לטובת תושביה הערביים של העיר. כל  זאת לצד הפעילות הענפה והמגוונת המעניקה שירות לכלל האוכלוסייה.

הקמת המרכז, בהשראתו של ראש העיר דאז טדי קולק, מומנה מתרומות של הג'וינט, הקרן לירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ותורמים פרטיים. מייסד מט"י הוא אורי שרף, עיתונאי ואיש עסקים ירושלמי לשעבר. הוא כיהן במשך 22 שנים כמנכ"ל הארגון ובמשך עשר שנים נוספות בהתנדבות כיו"ר הוועד המנהל שלו.

השירותים של מט"י
הקהל של מט"י

מאז הקמתו ועד סוף שנת 2023 טיפל המרכז ב-69,000 פונים, מהם 17,900 הקימו או הרחיבו עסקים בעזרת המרכז, תוך גיוס מימון לעסקיהם בהיקף כולל של כמיליארד₪. בכך סייע מט"י ליצירת 53,000 מקומות עבודה חדשים בירושלים ובסביבותיה.

אנחנו כאן בשבילכם

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ברוכים הבאים לאתר החדש של מט"י ירושלים

התחדשנו!

האתר עלה לאוויר ממש עכשיו

אנחנו עדיין עובדים על פינישים קטנים, בטוחים שתקבלו בהבנה

צוות מט"י ירושלים

דילוג לתוכן